Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 29.09-05.10.2023r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 29.09-05.10.2023r.

01.10.20223r. godz.1607 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego, dotyczące prawdopodobnie nietrzeźwego mężczyzny leżącego na ławce w rejonie Placu Drzymały. Na miejscu strażnicy zastali doskonale znanego z licznych wcześniejszych interwencji Piotra D., osobę bezdomną. Mężczyzna przez pewien czas przebywał w miejskim schronisku dla osób bezdomnych jednak z powodu spożywania alkoholu musiał je opuścić. Był wielokrotnie karany za podobne zachowania. Po zbadaniu przez lekarza Piotr D., został umieszczony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Mężczyźnie postawiono trzy zarzuty, za które został skazany na 30 dni aresztu.

01.10.2023r. godz.2259 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, który spał na klatce schodowej budynku przy ulicy Saperów. Osoba ta poważnie zanieczyściła również schody. Po interwencji patrolu straży miejskiej mężczyzna opuścił to miejsce a za swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

03.10.2023r. godz.1014 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, leżącego na skwerze przy ulicy Łukowej. Tym razem na miejscu patrol zastał Jarosława F., osobę bezdomną. W związku z faktem, że z mężczyzną nie można było nawiązać żadnego kontaktu na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Ostatecznie mężczyzna został przewieziony do szpitala „Latawiec”.

05.10.2023r. godz.1000 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu na przystanku komunikacji publicznej w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Miłośnik trunków został ukarany mandatem karnym.

05.10.2023r. godz.1236 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kierowcy, który zaparkował na miejscu parkingowym dla osoby niepełnosprawnej bez stosownego zezwolenia na ulicy Spacerowej. Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Kierowca został ukarany mandatem karnym w kwocie 800 złotych.

05.10.2023r. godz.1320 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące pustułki, która uderzyła w okno budynku przy ulicy Kusocińskiego. Ptak prawdopodobnie doznał poważnych obrażeń, gdyż nie był w stanie odlecieć po tej kolizji. Na miejsce wezwano pracowników schroniska dla zwierząt. Nieostrożny lotnik trafił pod opiekę weterynarza. Mamy nadzieję, że wkrótce ujrzymy go szybującego po niebie.