Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 27.11-03.12.2020r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 27.11-03.12.2020r.

28.11.2020r. godz.829 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nie noszenia maseczek przez obsługę marketu przy ulicy Ceglanej. Skierowany na miejsce patrol przeprowadził rozmowę z kierownikiem sklepu. W czasie kontroli wszyscy pracownicy marketu posiadali maseczki.

29.11.2020r. godz.1535 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące parkowania nieuprawnionego pojazdu na kopercie „inwalidzkiej” przy ulicy Komunardów. Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. W toku czynności wyjaśniających ustalono, że kierowca posiadał stosowne uprawnienie (karta parkingowa osoby niepełnosprawnej), jednak zapomniał wyłożyć je w miejsce widiczne.

30.11.2020r. godz.1501 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał informację od dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy dotyczącą rysopisu podejrzanego o dokonanie kradzieży w jednym ze sklepów w centrum. Rysopis natychmiast został przekazany patrolom straży miejskiej oraz operatorowi monitoringu wizyjnego. O godzinie 15.07, zaledwie po 6 minutach, operator monitoringu zlokalizował złodzieja na Placu Świętej Małgorzaty. Mężczyzna został zatrzymany. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

01.12.2020r. godz.1047 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, który w stanie upojenia alkoholowego dopuścił się „nieobyczajnego wybryku” oraz poważnie zanieczyścił teren przy ulicy Wewnętrznej. Skierowani na miejsce strażnicy zastali znanego z licznych, wcześniejszych interwencji Marka H. Mężczyzna został osadzony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. W dniu następnym w trybie przyspieszonym jego sprawę rozpatrzył Sąd Rejonowy w Świdnicy. Za popełnione wykroczenia został on ukarany karą 30 dni aresztu. W związku z faktem, że osoba ta na swym koncie miała liczne inne wyrok, w areszcie spędzi łącznie 120 dni.

03.12.2020r. godz.1010 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące zanieczyszczenia skrzyżowania ulic 1 Maja i Kościelnej, masą betonową. Skierowany ma miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Ustalono, iż zanieczyszczenia dokonał kierowca samochodu przewożącego masę betonową w tak zwanej „gruszce”, wyjeżdżając z terenu budowy przy ulicy 1 Maja. Kierowcę ukarano mandatem karnym, a kierownik budowy zobowiązał się do niezwłocznego posprzątania jezdni.