Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 27.10-02.11.2023r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 27.10-02.11.2023r.

28.10.20223r. godz.1545 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie mieszkanki ulicy Wyspiańskiego. Zgłaszająca skarżyła się, iż  będąc na spacerze ze swoim psem została zaatakowana przez psa innej osoby, który zerwał się ze smyczy. W wyniku ataku pies skarżącej został pogryziony. Funkcjonariusze straży ustalili właściciela agresywnego zwierzęcia i ukarali go mandatem karnym.

28.10.2023r. godz.1909 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu w Rynku przy pomniku Trójcy Świętej. Na miejscu strażnicy stwierdzili, że jeden mężczyzna spożywał napój bezalkoholowy natomiast drugi pił wódkę. Miłośnik mocnych trunków został ukarany mandatem karnym.

29.10.2023r. godz.838 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące libacji alkoholowej dotyczącej spożywania alkoholu i zakłócania spokoju w podwórzu przy ulicy Franciszkańskiej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Uczestnicy „biesiady” zostali ukarani mandatami. W jednym przypadku sprawa zostanie rozpatrzona przez sąd.

31.10.2023r. godz.1813 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny w wieku około 80 lat przebywającego w rejonie ulicy Gdyńskiej w pidżamie, klapkach z poduszką w dłoniach. Na miejsce natychmiast skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Wezwano również pogotowie ratunkowe. Stwierdzono, że mężczyzna cierpi na zaniki pamięci. Strażnicy ustalili jego adres zamieszkania, gdzie został przewieziony i przekazany pod opiekę żony, która nie zauważyła, że mąż wyszedł z domu. W związku z faktem, iż sytuacja ta powtórzyła się, informacja o zdarzeniu zostanie przekazana do MOPS w celu ewentualnego wsparcia rodziny.

02.10.2023r. godz.1621 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu w Rynku. Skierowani na miejsce strażnicy ukarali sprawców tego czynu.