Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 25.11.2022 do 01.12.2022r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 25.11.2022 do 01.12.2022r.

26.11.2022r. godz.838 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego obok jednego ze sklepów przy ulicy Ofiar Oświęcimskich. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. W związku z faktem, że nie można było z mężczyzną nawiązać logicznego kontaktu na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Decyzją lekarza mężczyzna został przewieziony do szpitala „Latawiec”.

27.11.2021r. godz.1255 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który załatwił swoje potrzeby fizjologiczne w Zaułku Świętokrzyski. Już po chwili na miejscu pojawił się patrol straży miejskiej. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym. To już kolejny taki przypadek. Rejon ten jest pod  stałym dozorem monitoringu miejskiego i większość takich przypadków kończy się ukaraniem sprawcy.

27.11.2021r. godz.1605 patrol straży miejskiej w czasie kontroli rejonu ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej zauważyli mężczyznę z urazem głowy i silnym krwawieniem. Natychmiast na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Osoba ta prawdopodobnie upadła doznając poważnych obrażeń. Poszkodowany został przewieziony do szpitala „Latawiec”.

29.11.2022r. godz.1136 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na jednej z klatek schodowych budynku przy ulicy Kozar-Słobudzkiego. Zgłaszający twierdził, że osoba ta spożywa alkohol, pali papierosy i zaśmieca klatkę schodową. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Sprawcą okazał się bezdomny, który został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań do wytrzeźwienia a za swe czyny odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

01.12.2022r. godz.036 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące młodej kobiety, która idąc ulicą Żeromskiego zgubiła portfel. Na miejsce udał się patrol straży miejskiej. Portfel z kosztowną zawartością udało się zabezpieczyć, jednak roztargniona kobieta już się oddaliła. W tym samym dniu udało się ją powiadomić o odnalezionym portfelu i już wieczorem wrócił on do właścicielki wraz z całą zawartością.

01.12.2022r. godz.809 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na jednej z klatek schodowych budynku przy ulicy Marii Kunic. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Sprawcą okazał się bezdomny, ten sam, który w dniu poprzednim leżał na klatce schodowej przy ulicy Kozar-Słobudzkiego. I tym razem został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań do wytrzeźwienia a za swe czyny odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.