Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 24-30.05.2024r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 24-30.05.2024r.

24.05.20224r. godz.806 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu miejskiego dotyczące mężczyzny leżącego na ławce przy Placu Drzymały. Na miejscu zastano bezdomnego Piotra D. Pomimo zadeklarowanej pomocy mężczyzna stwierdził, że niczego nie potrzebuje a następnie oddalił się z miejsca interwencji. 

24.05.2024r. godz.950 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny na wózku inwalidzkim, który w podwórzy przy ulicy Różanej zaczepiał przechodniów i awanturował się. Na miejscu zastano Piotra B., bezdomnego, który od dłuższego czasu koczuje w różnych rejonach miasta, kategorycznie odmawiając przyjęcia pomocy. Po interwencji uspokoił się i oddalił.

24.05.2024r. godz.1042 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na skwerze przy ulicy Wrocławskiej. Podobnie jak w poprzednich przypadkach strażnicy na miejscu zastali bezdomnego Krzysztofa S. Mężczyzna odmówił przyjęcia jakiejkolwiek pomocy i oddalił się.

25.05.2024r. godz.1125dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny śpiącego na ławce przy ulicy Zamenhofa. Na miejscu zastano bezdomnego, który stwierdził, że nie chce żadnej pomocy i oddalił się z tego miejsca.

25.05.2024r. godz.1447 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące starszego mężczyzny przebywającego w rejonie Alei Niepodległości. Osoba ta zachowywała się dziwnie, była zagubiona i mało komunikatywna. Na miejscu potwierdzono zgłoszenie. Ustalono jego miejsce zamieszkania gdzie też został przewieziony.

25.05.2024r. godz.1715 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące dwóch bezdomnych koczujących w rejonie Placu Jana Pawła II. Na miejscu zastano dwóch mężczyzn, którzy oświadczyli, że nie potrzebują żadnej pomocy, jest ciepło i oni chcą przebywać w tym miejscu.

26.05.2024r. godz.005 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny idącego ulicą Wodną. Osoba ta przewracała się i co chwilę wpadała na jezdnię. Skierowany na miejsce patrol interwencyjny szybko zlokalizował wskazaną osobę. W związku ze stanem upojenia alkoholowego po badaniach lekarskich został on umieszczony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. W dniu następnym za swe zachowanie został ukarany mandatem karnym.

26.05.2024r. godz.1651 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął zgłoszenie od operatora monitoringu miejskiego dotyczące mężczyzny leżącego na chodniku przy ulicy Łukowej. Funkcjonariusze dobudzili bezdomnego, który nie był zainteresowany żadną formą pomocy i oddalił się z miejsca interwencji.

26.05.2024r. godz.2121 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące bezdomnego, który koczuje za pomnikiem Jana Pawła II i na pewno potrzebuje pomocy. Niestety mężczyzna i tym razem nie przyjął oferowanej pomocy. O całej sytuacji i miejscu przebywania tego mężczyzny poinformowano MOPS.

27.05.2024r. godz.947 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego przy postoju TAXI na ulicy Wróblewskiego. Na miejscu potwierdzono zgłoszenie. Mężczyzna w stanie upojenia alkoholowego z utrudnionym kontaktem. Ostatecznie ustalono, że prawdopodobnie zażył dużą ilość środków przeciwbólowych, które popił alkoholem. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala „Latawiec”.

27.05.2024r. godz.1257 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące grupy osób spożywających alkohol i załatwiających potrzeby fizjologiczne przy ulicy Marii Kunic. Strażnicy przerwali imprezę alkoholową. Sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi.

27.05.2024r. godz.1708 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące dwóch pojazdów parkujących na „kopertach inwalidzkich” bez stosownego zezwolenia przy ulicy Bolesława Krzywoustego. Na miejscu potwierdzono zgłoszenie. Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi po 800 złotych.

27.05.2024r. godz.2109 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy przyjął telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego przy „ogródku piwnym” jednego z lokali gastronomicznych w Rynku. Skierowany na miejsce patrol szybko zlokalizował mężczyznę, którym okazał się bezdomny Andrzej R. Znajdował się on w stanie upojenia alkoholowego, bez kontaktu. Został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala „Latawiec”.