Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 22.07.2022 do 28.07.2022r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 22.07.2022 do 28.07.2022r.

23.07.2022r. godz.910 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące barszczu Sosnowskiego rosnącego przy ulicy Kliczkowskiej. Skierowany na miejsce patrol nie potwierdził zgłoszenia. Okazało się, że podejrzana roślina faktycznie przypomina swym wyglądem barszcz Sosnowskiego jednak jest zdecydowanie mniejszych rozmiarów i nieco różni się wyglądem od swego niebezpiecznego „kuzyna”. W Polsce występuje kilka gatunków roślin podobnych do groźnego barszczu. Każdorazowo jednak po zauważeniu takiej rośliny zalecane jest zachowanie szczególnej ostrożności.

23.07.2021r. godz.1430 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu w miejscu zabronionym przy ulicy Drzymały. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam grupę osób, jednak zakończyli oni już konsumpcję trunków i stanowczo zaprzeczali aby wcześniej spożywali alkohol w tym miejscu. W związku z powyższym sprawa zostanie skierowana do rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy w Świdnicy. Jako dowód w sprawie do sądu trafi również zabezpieczony materiał z monitoringu miejskiego.

23.07.2022r. godz.1957 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na poboczu ulicy Kopernika. Skierowany na miejsce patrol zastał tam znanego z licznych wcześniejszych interwencji Damiana S. Mężczyzna zaśmiecił również okoliczny teren a w czasie rozmowy ze strażnikami używał słów wulgarnych. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

25.07.2022r. godz.936 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki ulicy Długiej. Kobieta twierdziła, że jej chora ciotka spadła z łóżka a ona z opiekunką nie mogą jej podnieść. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Strażnicy udzielili pomocy i starsza pani szybko znalazła się w swoim łóżku. Na szczęście w czasie upadku nie doznała żadnych obrażeń.

25.07.2021r. godz.1406 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od obsługi basenu przy ulicy Śląskiej o niebezpiecznym zachowaniu trzech młodych mężczyzn. Osoby te wskakiwały „na główkę” do basenu co jest kategorycznie zabronione. Swym zachowaniem stwarzały poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa własnego oraz innych kąpiących się osób. Nie reagowały też na upomnienia ratowników. Skierowany na miejsce patrol szybko rozwiązał problem i nakazał opuszczenie basenu.

26.07.2021r. godz.1545 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu miejskiego dotyczące libacji alkoholowej na ulicy Łukowej. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam trzech bezdomnych, którzy nie tylko spożywali alkohole lecz również zanieczyścili przyległy teren. Cała trójka odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

27.07.2021r. godz.1900 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu miejskiego dotyczące spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym na ulicy Franciszkańskiej w rejonie skweru z dzikami. Tym razem sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi.