Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 22-28.12.2023r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 22-28.12.2023r.

23.12.20223r. godz.455 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na przystanku komunikacji publicznej przy ulicy Westerplatte. Na miejscu strażnicy zastali znanego bezdomnego Piotra D. Mężczyźnie zaoferowano pomoc w postaci umieszczenia w schronisku lub miejskiej ogrzewalni, obie te instytucje znajdowały się po przeciwnej stronie ulicy gdzie przebywał mężczyzna. Piotr D. kategorycznie odmówił twierdząc, że nie potrzebuje takiej pomocy i oddalił się z miejsca interwencji.

23.12.2023r. godz.858 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny śpiącego na klatce schodowej przy ulicy Słobudzkiego. Na miejscu zastano Artura S., bezdomnego, który był podopiecznym miejskiego schroniska dla bezdomnych. Niestety z powodu nadużywania alkoholu musiał opuścić schronisko. Po badaniu lekarskim mężczyzna został umieszczony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

24.12.2023r. godz.803 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kobiety spożywającej alkohol w Parku im. Generała Władysława Sikorskiego. Osoba ta wyszła do parku na spacer z dwoma psami, które puściła luzem i nie sprawowała nad nimi żadnej opieki. Skierowani na miejsce strażnicy ukarali miłośniczkę trunków dwoma mandatami karnymi, za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym oraz za niezachowanie nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt.

24.12.2023r. godz.851dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny spożywającego alkohol w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Skierowany na miejsce patrol ukarał w/w osobę mandatem karnym.

26.12.2023r. godz.1518 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące prawdopodobnie nietrzeźwego mężczyzny leżącego w rejonie kiosku z biletami na Placu Grunwaldzkim. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej i wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzna ze względu na stan zagrożenie życia został przewieziony przez pogotowie do szpitala „Latawiec”.

27.12.2023r. godz.1836 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na placu zabaw przy ulicy Armii Krajowej. Na miejscu strażnicy zastali bezdomnego Andrzeja R. Mężczyznę przewieziono do miejskiej ogrzewalni. Nie był on zainteresowany innymi formami pomocy.