Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 22-28.09.2023r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 22-28.09.2023r.

23.09.20223r. godz.1007 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, dotyczące parkowania pojazdu na trawniku w rejonie przedszkola przy ulicy Słobudzkiego. Na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Niestety takie przypadki w tym miejscu powtarzają się nagminnie. Kierowca został ukarany mandatem karnym.

24.09.2023r. godz.1625 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu miejskiego, dotyczące prawdopodobnie nietrzeźwych mężczyzn leżących na ławkach na Placu Michała Drzymały. Na miejscu strażnicy zastali nietrzeźwych mężczyzn, znanych doskonale z licznych podobnych interwencji. Obaj panowie odpowiedzą za swoje zachowanie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

24.09.2023r. godz.1745 niemal bezpośrednio po powyższej interwencji dyżurny straży miejskiej skierował patrol interwencyjny do Rynku, w związku z kolejnym zgłoszeniem operatora monitoringu miejskiego. Tym razem sprawa dotyczyła nietrzeźwego mężczyzny leżącego na chodniku przed wejściem do teatru. W tym wypadku również sprawą zajmie się świdnicki sąd.

24.09.2023r. godz.1957 następny podobny przypadek operator monitoringu ujawnił przy jednym ze sklepów na Placu Grunwaldzkim. Nietrzeźwy mężczyzna leżał na chodniku. Po dobudzeniu przez funkcjonariuszy został poinformowany o skierowaniu wniosku o ukaranie do sądu. Osoba ta odmówiła przyjęcia jakiejkolwiek pomocy. Mężczyzna oddalił się z miejsca interwencji.

26.09.2023r. godz.1438 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu miejskiego, dotyczące grupy mężczyzn spożywających alkohol w rejonie ulicy Klasztornej. Skierowani na miejsce strażnicy zakończyli imprezę karząc jej uczestników mandatami karnymi.

27.09.2023r. godz.1201 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwej kobiety leżącej na chodniku przy ulicy Kliczkowskiej. Już po chwili na miejscu pojawił się patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze stwierdzili, że od osoby tej wyczuwalna jest silna woń alkoholu. W związku z faktem, iż nie było z nią żadnego kontaktu na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Ratownicy podjęli decyzję o przewiezieniu kobiety do szpitala.

28.09.2023r. godz.1510 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu miejskiego, dotyczące prawdopodobnie nietrzeźwego mężczyzny śpiącego na ławce na Placu Michała Drzymały. Strażnicy na miejscu ustalili, że mężczyzna ten jest poszukiwany przez Policję. Został zatrzymany i przekazany patrolowi z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.