Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 21.08-27.08.2020r

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 21.08-27.08.2020r

 

21.08.2020r. godz.1442operator monitoringu miejskiego zauważył leżącą w pełnym słońcu kobietę na ławce przy ul. Łukowej. Zadysponowany na miejsce patrol stwierdził, że u kobiety wystąpiły drgawki i nie można nawiązać z nią kontaktu.  Wezwano na miejsce Pogotowie Ratunkowe, które zabrało w/w do szpitala” Latawiec”

 

22.08.2020r. godz.155dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od pracownika Aresztu Śledczego, którego zaniepokoiło zachowanie siedzącej na ławce w środku nocy kobiety przy  ulicy Trybunalskiej. Skierowani na miejsce strażnicy ustalili, że kobieta boi się wrócić do domu z powodu gróźb o zabiciu jej przez konkubenta. W/w została przewieziona przez patrol do miejsca zamieszkania. Na miejscu strażnicy stwierdzili wybite szyby w mieszkaniu kobiety w związku z czym wezwano patrol Policji, który przejął dalsze czynności.

 

22.08.2020r. godz.1425dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego, który zauważył w Parku Centralnym jak idący  w pobliżu potoku „Witoszówka” mężczyzna zniknął mu z  pola widzenia. Patrol straży miejskiej zastał na miejscu nietrzeźwego mężczyznę siedzącego nad brzegiem rzeczki, któremu pomogli bezpiecznie wydostać się z nad potoku.

 

22.08.2020r. godz.1715  dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie mieszkańca ul. Wrocławskiej dotyczące dziwnej substancji płynącej korytem  rzeki Bystrzyca. Skierowano na miejsce strażników oraz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, którzy ustalili, że są to substancje biodegradowalne wypłukane przez deszcz z kanałów burzowych.

24.08.2020r. godz.930  dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Krakowskiej w sąsiedztwie ogródków działkowych ktoś wyrzucił worki  śmieci. Skierowani na miejsce strażnicy dokonali oględzin zawartości tych opakowań i udało się ustalić ich właściciela. Poinformowany o konsekwencjach jakie grożą za pozbywanie się odpadów w taki sposób przyjął mandat karny oraz uprzątnął teren.