Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 17.11-23.11.2023r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 17.11-23.11.2023r.

18.11.20223r. godz.1701 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na schodach przed głównym wejściem na teren poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Na miejscu strażnicy zastali doskonale znanego Damiana S., bezdomnego, który był wielokrotnie karany za czyny popełniane w stanie upojenia alkoholowego. Mężczyzna został osadzony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Za swoje czyny odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

20.11.2023r. godz.1026 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwej kobiety, leżącej w podwórzu przy ulicy Grodzkiej. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej, który potwierdził zgłoszenie. W związku z faktem, że z osobą tą nie było żadnego kontaktu na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Stan kobiety cały czas się pogarszał aż do utraty przytomności. Strażnicy ponownie skontaktowali się z Centrum Powiadamiania  Ratunkowego i poprosili o przyspieszenie interwencji pogotowia. Ostatecznie o godzinie 11.00 kobieta została przewieziona do szpitala „Latawiec”.

20.11.2023r. godz.1336 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny puszczającego bardzo głośną muzykę w Rynku obok wejścia głównego do teatru. Na miejscu strażnicy stwierdzili, że osoba ta dodatkowo spożywała alkohol. Funkcjonariusze sprawnie przerwali „wesołą” imprezę, karząc sprawcę mandatem karnym.

20.11.2023r. godz.1445patrol straży miejskiej interweniował w jednym z mieszkań przy Alei Niepodległości w związku ze skargą dotyczącą notorycznego zakłócania spokoju pod nieobecność lokatorów przez psa pozostawianego w mieszkaniu. Właścicielce zwierzęcia wyjaśniono, iż to ona odpowiada za uciążliwe zachowanie zwierzęcia w takim przypadku. Kobieta została ukarana mandatem karnym.

21.11.2023r. godz.813 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwych osób leżących na chodniku przy ulicy Długiej. Na miejscu potwierdzono zgłoszenie. Na chodniku leżała kobieta oraz mężczyzna. Z osobami tymi nie było żadnego kontaktu. Wezwano pogotowie ratunkowe. O godzinie 8.35 oboje zostali zabrani do szpitala „Latawiec”.

21.11.2023r. godz.1200 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, spożywającego alkohol na ulicy Łukowej. Na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Nietrzeźwy dodatkowo używał słów wulgarnych. Sprawcą wykroczeń okazał się Jarosław F., osoba bezdomna. Mężczyźnie wielokrotnie oferowano udzielenie pomocy, łącznie z umieszczeniem w schronisku dla bezdomnych. Niestety nigdy nie skorzystał z tej oferty. Za swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

23.11.2023r. godz.254 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego za wiatą przystankową na Placu Grunwaldzkim. Skierowany na miejsce patrol potwierdził informację z monitoringu. Z mężczyzną nie  było żadnego kontaktu. Obok nietrzeźwego znaleziono pustą butelkę po denaturacie. Wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło tą osobę do szpitala „Latawiec”.

23.11.2023r. godz.1659 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego przy ulicy Piekarskiej. Osoba ta została zbadana przez lekarza a następnie osadzona do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. W dniu następnym mężczyzna został ukarany mandatami karnymi za popełnione wykroczenia.