Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 15-21.12.2023r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 15-21.12.2023r.

15.12.20223r. godz.255 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczną prośbę mieszkańca ulicy Kazimierza Wielkiego. Chory mężczyzna spadł z łóżka i nie był w stanie sam się podnieść. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze udzielili mężczyźnie pomocy dzięki czemu pozostałą część nocy mógł on spędzić w łóżku.

15.12.2023r. godz.2015 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał kolejną telefoniczną prośbę o udzielenie pomocy mieszkańcom ulicy Słowiczej. Chora córka zsunęła się z łóżka a rodzice nie mogli samodzielnie jej podnieść. Podobnie jak poprzedno, problem rozwiązał skierowany na miejsce patrol straży miejskiej.

16.12.2023r. godz.2007 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, leżącego na klatce schodowej budynku przy ulicy Długiej. Na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Osobą tą okazał się doskonale znany bezdomny. W czasie interwencji zachowywał się on wulgarnie i agresywnie. Ostatecznie przed sądem będzie odpowiadał za wykroczenia polegające na używaniu słów nieprzyzwoitych, dopuszczeniu się nieobyczajnego wybryku. Dodatkowo odpowie też za popełnione przestępstwa – znieważenie funkcjonariuszy oraz kierowanie pod ich adresem gróźb karalnych. Mężczyzna został przewieziony do Policyjnej Izby Zatrzymań, po wytrzeźwieniu czeka do przesłuchanie i rozprawa przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

18.12.2023r. godz.1640dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od kobiety, która twierdziła, że na ulicy Juliana Ursyna Niemcewicza uciekł jej pies. Dyżurny ustalił, że zwierzę to zostało potrącone przez samochód i następnie trafiło do schroniska dla zwierząt. Na szczęście po badaniu lekarskim okazało się, że pies nie odniósł poważnych obrażeń i może wrócić do właścicielki. Dyżurny naszej jednostki przekazał tą informację zgłaszającej.

18.12.2023r. godz.1904 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny spożywającego alkohol na przystanku MPK na Placu Grunwaldzkim. Strażnicy wyjaśnili miłośnikowi trunków jakie zasady obowiązują w naszym kraju w zakresie spożywania alkoholu i ukarali go mandatem karnym.

20.12.2023r. godz.756 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na chodniku przy przystanku MPK na ulicy Westerplatte. Na miejscu patrol zastał znanego bezdomnego. W czasie czynności sprawdzających ustalono, że jest on poszukiwany przez Policję. Mężczyzna został ujęty i przewieziony do Policyjnej Izby Zatrzymań.