Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 11.12-17.12.2020r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 11.12-17.12.2020r.

11.12.2020r. godz.1447 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia spalania odpadów w jednym z budynków przy ulicy Okrężnej. Na miejscu patrol potwierdził duże zadymienie we wskazanym rejonie. Zlokalizowano źródło dymu i przeprowadzono kontrolę pod kątem spalanego w piecu opału. Ustalono, że był to węgiel kamienny, który w zależności od jakości może powodować większe lub mniejsze problemy z zanieczyszczaniem powietrza, jednak jest paliwem dopuszczonym do użytku w gospodarstwach domowych.

12.12.2020r. godz.2224 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące libacji alkoholowej w rejonie ulicy Grodzkiej. Skierowani na miejsce funkcjonariusze szybko wyjaśnili biesiadnikom, że nie jest to właściwe miejsce do spożywania alkoholu. Interwencję zakończono wypisaniem mandatów karnych.

14.12.2020r. godz.1635 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od oficera dyżurnego KMP iż w Świdnicy zaginęła starsza kobieta mogąca mieć problemy z pamięcią. Podany rysopis natychmiast przekazano patrolom straży oraz operatorowi monitoringu wizyjnego. O godzinie 17.10 do dyżurnego straży miejskiej zgłosiła się kobieta o wskazanym rysopisie prosząc o pomoc. Informacja natychmiast została przekazana do Komendy Powiatowej Policji. Już po chwili na miejscu pojawił się radiowóz Policji, który przywiózł córkę zaginionej kobiety.

14.12.2020r. godz.1722 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców Rynku dotyczące dekoracji świątecznej, która intensywnie „mrugając” bezpośrednio w okno zgłaszającego powoduje duży dyskomfort dla domowników. Strażnicy szybko rozwiązali ten dość nietypowy problem. Dekoracja została przestawiona i nie świeciła w okna skarżącego.

16.12.2020r. godz.1200 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny z urazem głowy leżącego w rejonie skrzyżowania ulicy Długiej z Trybunalską. Natychmiast na miejsce skierowano radiowóz straży miejskiej oraz powiadomiono pogotowie ratunkowe. Mężczyzna w wieku około 70 lat został zabrany do szpitala „Latawiec”. Przypominamy, że w takich sytuacjach zgłoszenia należy bezwzględnie dokonywać do Centrum Powiadamiania Ratunkowego na numer 112. W przypadkach zagrożenie życia czy też zdrowia każda minuta może decydować o skuteczności takiej interwencji.  

17.12.2020r. godz.547 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące zakrwawionego mężczyzny leżącego na klatce schodowej jednego z budynków przy ulicy Żeromskiego. Na miejscu patrol potwierdził zgłoszenie. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe natychmiast przewiozło mężczyznę do szpitala „Latawiec”.