Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 09.04-15.04.2021r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 09.04-15.04.2021r.

Decyzją Wojewody Dolnośląskiego Nr 62/BZ/BOL/COVID-19/2020 z dniem 12 października 2020r. Straż Miejska w Świdnicy otrzymała zadania dotyczące nawiązania ścisłej współpracy z Policją w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, zgodnie ze wskazaniami właściwego terytorialnie komendanta jednostki Policji.

Realizacja pozostałych zadań straży miejskiej będzie ukierunkowana na prowadzenie działań związanych z weryfikacją wykonywania nakazów, zakazów i obowiązków wynikających  z przepisów prawa związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

 

09.04.2021r. godz.1535 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca z ulicy Folwarcznej. Jego schorowany sąsiad w podeszłym wieku wzywał pomocy, a drzwi do mieszkania były zamknięte. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Po otworzeniu drzwi przez straż pożarną okazało się, że starszy mężczyzna upadł i nie mógł sam się podnieść. Na szczęście nie odniósł on żadnych obrażeń. Na miejscu pojawił się również członek rodziny, któremu przekazano opiekę nad poszkodowanym.

10.04.2021r. godz.1155 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na jezdni przy ulicy Kościuszki, którego pilnował jego pies. Skierowany na miejsce patrol wezwał pracowników schroniska, którzy musieli zabrać zwierzę. Dopiero wówczas strażnicy zajęli się nietrzeźwym, który po zbadaniu przez lekarza został umieszczony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. W dniu następnym za swój czyn został ukarany mandatem karnym. Mężczyznę poinformowano, iż jego pies oczekuje na swego pana w schronisku dla zwierząt.

11.04.2021r. godz.2207 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Świdnicy dotyczące dwóch studzienek burzowych bez pokryw na ulicy Równej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Strażnicy odnaleźli kraty i osadzili je w studzienkach.

12.04.2021r. godz.1453 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który na przystanku komunikacji miejskiej na Placu Grunwaldzkim palił papierosy, spożywał alkohol i nie zasłaniał maseczką ust i nosa. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Wyjaśniono mężczyźnie obowiązujące w tym zakresie zasady i ukarano go mandatem w kwocie 300 złotych.

13.04.2021r. godz.908– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia spalania odpadów w jednej z firm zlokalizowanych przy ulicy Bystrzyckiej. Strażnicy potwierdzili, że z komina wydobywa się gęsty czarny dym, jednak przeprowadzona kontrola wykazała, że spalany był wyłącznie węgiel kamienny.

13.04.2021r. godz.1614 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu bezpośrednio przed wejściem do poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Interweniujący strażnicy ukarali jednego ze sprawców mandatem karnym, natomiast drugi z mężczyzn został umieszczony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Mandat otrzymał dopiero w dniu następnym po wytrzeźwieniu.