Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 07.07.2023 do 13.07.2023r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 07.07.2023 do 13.07.2023r.

07.07.2022r. godz.1500 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące podejrzenia spalania odpadów w jednym z lokali przy ulicy Wałbrzyskiej. Z komina miał wydobywać się gęsty czarny, duszący dym. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali podejrzany lokal. Ustalono, że jest to piekarnia, gdzie piece są opalane tak zwanym eko-groszkiem.  Miejsce to było już wielokrotnie kontrolowane i nigdy nie stwierdzono spalania odpadów. Niestety spalany węgiel może powodować poważne uciążliwości dla mieszkańców, jednak jest to paliwo dopuszczone do użytkowania.

09.07.2023r. godz.1639 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące psa przywiązanego na smyczy do drzewa na cmentarzu przy ulicy Brzozowej. Niestety nie udało się zlokalizować właściciela zwierzęcia i pies trafił do schroniska. Prawdopodobnie opiekun zapomniał o swym podopiecznym i pozostawił go na cmentarzu.

10.07.2023r. godz.1917 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od konduktora pociągu relacji Świdnica - Dzierżoniów. Jedna z pasażerek pociągu pozostawiła na peronie w Świdnicy ważną dokumentację medyczną. Strażnicy odnaleźli torbę zawierającą rzeczy osobiste oraz dokumenty medyczne. Informacja ta dotarła do roztargnionej pasażerki, która odzyskała swoją zgubę.

12.07.2023r. godz.2320 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące pootwieranego samochodu pozostawionego na ulicy Lelewela. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Na podstawie numerów rejestracyjnych ustalono właściciela pojazdu, którego powiadomiono o sytuacji. Samochód został zabezpieczony.

13.07.2023r. godz.1035 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące libacji alkoholowej w podwórzu przy ulicy Kazimierza Pułaskiego. Impreza została skutecznie zakończona przez funkcjonariuszy skierowanych na miejsce zdarzenia. W stosunku do uczestników spotkania zastosowano środki przewidziane przez prawo wykroczeń.

13.07.2023r. godz.2239 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny śpiącego na wózku inwalidzkim w wiacie przystankowej przy ulicy Westerplatte. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Ustalono, że mężczyzna (osoba bezdomna) były mieszkaniec Ząbkowic Śląskich, był podopiecznym schroniska dla bezdomnych, które opuścił. Zaproponowano mu udzielenie pomocy, jednak mężczyzna stanowczo odmówił. Niestety w takich przypadkach jakiekolwiek działanie można podjąć wyłącznie za zgodą osoby, której pomoc jest oferowana.