Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 06-12.10.2023r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 06-12.10.2023r.

08.10.20223r. godz.1532 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego przy placu zabaw na Placu Kombatantów. Wokół pijanego mężczyzny bawiły się dzieci. Patrol dobudził mężczyznę i nakazał mu opuścić to miejsce. Za swoje zachowanie odpowie on przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

08.10.2023r. godz.1912 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące starszej kobiety leżącej w Parku Młodzieżowym. Zgłaszający przypuszczał, że osoba ta jest trzeźwa ale prawdopodobnie choruje na cukrzycę. Na miejsce natychmiast udał się patrol straży miejskiej. O sytuacji powiadomiono jednocześnie pogotowie ratunkowe. Pierwsi na miejscu pojawili się strażnicy a zaraz po nich przyjechał zespół ratownictwa medycznego. Chora kobieta została zabrana do szpitala „Latawiec”.

09.10.2023r. godz.739 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny spożywającego alkoholu przed wejściem na dworzec PKP Świdnica Miasto. Miłośnik porannej degustacji trunków został ukarany mandatem karnym.

09.10.2023r. godz.1436 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie od oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy dotyczące konieczności udzielenia wsparcia w zabezpieczeniu akcji gaśniczej płonącej cysterny na ulicy Westerplatte. Patrol naszej jednostki zabezpieczał teren do godziny 18.15.

09.10.2023r. godz.1915 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące małego kota uwięzionego pod maską samochodu na Placu Świętej Małgorzaty. Na miejscu strażnikom udało się wydostać kotka z komory silnika. Poturbowane zwierze trafiło pod opiekę świdnickiego schroniska dla zwierząt.

11.10.2023r. godz.1004 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące łabędzia, który utknął w ogrodzeniu jednej z posesji przy ulicy Kusocińskiego. Na miejsce skierowana patrol straży miejskiej. Funkcjonariuszom udało się uwolnić ptaka, który szybko wzbił się w powietrze i odleciał w stronę zalewu.

11.10.2023r. godz.1026 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na ławce przy ulicy Teatralnej. Strażnicy na miejscu zastali doskonale znanego bezdomnego Krzysztofa K. Mężczyzna był wielokrotnie karany za podobne zachowania. Po dobudzeniu nietrzeźwy oddalił się z miejsca interwencji. Za swoje zachowanie odpowie przed świdnickim sądem.

11.10.2023r. godz.1430 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzn spożywających alkoholu na skwerze przy ulicy Franciszkańskiej. Strażnicy szybko przerwali libację alkoholową karząc jej uczestników mandatami karnymi.

12.10.2023r. godz.1734 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od kierowcy autobusu komunikacji miejskiej stojącego na końcowym przystanku przy ulicy Kopernika. Kierowca prosił o pomoc, gdyż nietrzeźwy mężczyzna kopiąc w drzwi usiłował się dostać do pojazdu. Na miejsce natychmiast udał się patrol interwencyjny straży miejskiej. Niedoszły pijany pasażer zaczął się awanturować i zachowywać agresywnie. Zamiast w swoim łóżku, noc spędził w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Za swoje zachowanie został ukarany mandatem karnym.