Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 05.05.2023 do 11.05.2023r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 05.05.2023 do 11.05.2023r.

07.05.2022r. godz.1000 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu na terenie Parku Centralnego. Miłośnicy alkoholu na świeżym powietrzu zostali ukarani mandatami karnymi.

07.05.2023r. godz.1220 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od personelu lokalu gastronomicznego przy ulicy Mennickiej dotyczące kobiety śpiącej w ogródku zewnętrznym przy tym lokalu. Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Kobieta znajdowała się w stanie upojenia alkoholowego i nie można było nawiązać z nią żadnego kontaktu. W związku z powyższym wezwano pogotowie ratunkowe. Ostatecznie osoba ta trafiła do wytrzeźwienia do Policyjnej Izby Zatrzymań.

09.05.2023r. godz.1728 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od pracownicy szpitala Latawiec. Sprawa dotyczyła mężczyzny, który po zakończeniu leczenia nie chciał opuścić terenu szpitala. Strażnicy zastali tam Adama S., osobę bezdomną, doskonale znaną funkcjonariuszom. Pan Adam w okresie minionym otrzymał możliwość zamieszkania w tak zwanym lokalu wspomaganym, przeznaczonym dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Niestety nie potrafił dostosować się do regulaminu tego miejsca. Przez pewien czas przebywał w miejskim schronisku dla osób bezdomnych, które również opuścił. Gdy jego stan zdrowia poważnie się pogorszył trafił do świdnickiego szpitala. Ostatecznie mężczyzna ponownie trafił do schroniska dla bezdomnych, czy uda mu się tam zostać na dłużej zależy wyłącznie od niego.

10.05.2023r. godz.2300 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny leżącego w pobliżu przystanku komunikacji publicznej. Funkcjonariusze zastali tam Krzysztofa S., osobę bezdomną, znaną strażnikom z licznych interwencji. Mężczyzna był trzeźwy i twierdził, że chciał chwilę odpocząć. Kategorycznie odmówił przyjęcia jakiejkolwiek pomocy.

11.05.2023r. godz.1101 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu na terenie ogrodu różanego przy Placu 1000-lecia Państwa Polskiego. Skierowani na miejsce strażnicy szybko przerwali imprezę karząc miłośników alkoholu mandatami karnymi.

11.05.2023r. godz.1530  w związku ze skargą dotyczącą niesegregowania odpadów, patrol straży miejskiej przeprowadził kontrolę w powyższym zakresie w jednej ze świdnickich piekarni. Na miejscu stwierdzono w pojemniku na plastik suchy chleb, odpady po czyszczeniu pieca do wypieku pieczywa oraz ziemię. W związku z faktem, że w sprawie tej kilka dni wcześniej udzielono już pouczenia pracownikom piekarni, tym razem postępowanie zakończono mandatem karnym.