Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 02.10-08.10.2020r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 02.10-08.10.2020r.

 

2.10.2020r. godz.1210 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie, że w kolejce do jadłodajni „Caritas” przy ul. Westerplatte  awanturuje się nietrzeźwy mężczyzna bez maseczki zasłaniającej usta i nos. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zaprowadzili spokój w kolejce a nietrzeźwy mężczyzna oddalił się, niestety  bez posiłku.

 

02.10.2020r. godz.1701  operator monitoringu miejskiego zauważył, że przy wejściu  na  teren dworca PKP jeden z pasażerów przelał piwo do butelki po napoju a następnie delektował się złotym trunkiem. Bardzo się zdziwił gdy interweniujący strażnicy opowiedzieli mężczyźnie o zapisie z monitoringu. Kiedy nie udało się ominięcie przepisów to z uśmiechem  przyjął mandat.

 

03.10.2020r. godz.1640 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie mieszkańca ul. Słobódzkiego dotyczące przestawienia barierki ze znakiem zakazu wjazdu ustawionej na w/w ulicy. Żartowniś swoim czynem mógł doprowadzić do niebezpieczeństwa na drodze. Przybyli na miejsce strażnicy ustawili znaki na swoim miejscu.

 

04.10.2020r. godz.1710 – do Komendy Straży Miejskiej przyszedł mężczyzna, którego zaniepokoił brak kontaktu ze znajomym. Jego kolega  jest  po udarze i boi się o jego zdrowie. Na miejsce udali się strażnicy. Mieszkanie było zamknięte ale postanowili sprawdzić czy osoba ta nie potrzebuje pomocy. Wezwano strażaków, którzy pomogli dostać się do mieszkania lecz na pomoc było już za późno. 

 

07.10.2020r. godz.1220 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie mieszkańca ul. Wrocławskiej, że w okolicy żelaznego mostu dwie osoby demontują starą pralkę. Przybyli na miejsce strażnicy stwierdzili, że metalowe części są przygotowane do sprzedaży w pobliskim skupie złomu a pozostałe elementy rozrzucone na łące. Interweniujący strażnicy podjęli decyzję, że za tak przeprowadzony recykling zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

07.10.2020r. godz.1757  dyżurny Straży Miejskiej przyjął zgłoszenie od mężczyzny, który   prosi o pomoc, gdyż w okolicy wejścia na cmentarz przy ul. Słowiańskiej jest obrażany przez n/n mężczyznę. Człowiek ten ubliża mu i używa słów nieprzyzwoitych a wokół są ludzie oczekujący na autobus. Przybyli na miejsce strażnicy uspokoili agresora znanego już z podobnych incydentów. Mężczyzna za używanie słów nieprzyzwoitych został ukarany mandatem.