Wybrane interwencje na zgłoszenia obywateli w okresie 21.09 -27.09.2018 r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia obywateli w okresie 21.09 -27.09.2018 r.

 

21.08.2018r.godz.6:55 prośba o podjęcie działań względem mężczyzny, który na peronie Dworca PKP spożywa alkohol i głośno się zachowuje. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających strażnicy nałożyli na sprawcę wykroczenia mandat karny w kwocie 100 zł.

21.08. 2018r.godz.9:35  mieszkaniec ul. M. Kunic zgłasza, że sąsiadka notorycznie wyrzuca kawałki chleba przez okno. Po rozpytaniu okolicznych mieszkańców funkcjonariusze pouczyli sprawczynię tego czynu. Pani zobowiązała się do zaniechania takich zachowań.

21.09.2018r.godz.11:10 zgłoszenie z ul. Warszawskiej o zaparkowanym samochodzie, którego wygląd wskazuje, że nie jest użytkowany. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających mundurowi ustalili w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierujących właściciela pojazdu. We wskazanym miejscu zamieszkania funkcjonariusze uzyskali informację, że właściciel pojazdu nie żyje. Strażnicy miejscy przystąpili do ustalania spadkobierców w celu zabezpieczenia pojazdu.

22.09.2018r.godz.19:10 prośba o podjęcie działań względem bezpańskiego, czarno-rudego psa, kulejącego na jedną łapę, który od dłuższego czasu przebywa pod jedną z bram wejściowych przy ul. J. Kilińskiego. Po przybyciu we wskazane miejsce strażnicy rozpytali okolicznych mieszkańców o właściciela czworonoga. Niestety, nie udało się ustalić do kogo należy zwierzę, dlatego na miejsce został wezwany pracownik schroniska celem odłowienia psa. W trakcie oczekiwania na odłowienie do funkcjonariuszy podeszła, jak się okazało, właścicielka stworzenia. Względem Pani zostało przeprowadzone postępowanie zakończone nałożeniem mandatu karnego.

26.09.2018r.godz.9:45 zgłoszenie z Pl. Wolności o nietrzeźwym mężczyźnie, który leży na ławce. Przybyli we wskazane miejsce strażnicy miejscy dobudzili znanego z wcześniejszych interwencji mężczyznę. W związku z wielokrotnym popełnianiem wykroczeń przez tego mężczyznę strażnicy wystąpili o ukaranie sprawcy wykroczenia przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

(J.B.)