Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 31.03.2023 do 06.04.2023r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 31.03.2023 do 06.04.2023r.

31.03.2022r. godz.1706 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące trzech młodych osób spożywających alkohol w Parku Centralnym. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Interwencję zakończono postępowaniem mandatowym.

02.04.2023r. godz.1630 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie z Placu Kombatantów. Mieszkaniec jednej z kamienic nie mógł wyjść po kąpieli z wanny. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze pomogli mężczyźnie opuścić wannę. Nie wymagał on żadnej innej pomocy.

02.04.2023r. godz.2204 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny leżącego na ławce w poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Na miejscu zastano nietrzeźwego Marcina G., osobę bezdomną, wielokrotnie karaną za czyny zabronione popełniane pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został osadzony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Za swoje czyny został ukarany przez Sąd Rejonowy w Świdnicy karą 30 dni aresztu.

03.04.2023r. godz.1413 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące psa biegającego bez opieki w rejonie ulicy Waryńskiego. Zwierzę zostało odłowione przez pracowników schroniska dla zwierząt. Następnie ustalono właściciela psa , który został ukarany mandatem karnym.

04.04.2023r. godz.940 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące kobiety przebywającej w toalecie męskiej, poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto, która spożywała tam alkohol. Skierowany na miejsce patrol ukarał kobietę mandatem karnym.

05.04.2023r. godz.532 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące młodej kobiety leżącej na przystanku komunikacji miejskiej w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Leżąca kobieta miała drgawki. Dyżurny natychmiast zadysponował we wskazane miejsce patrol oraz wezwał pogotowie ratunkowe. Na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Ustalono, że poszkodowana w drodze do pracy doznała napadu drgawek i upadła na twarz. Funkcjonariusze zabezpieczyli kobietę. Już po 8 minutach na miejsce dotarła karetka. Chora została zabrana do szpitala „Latawiec”. Przypominamy, że w przypadkach  zagrożenia zdrowia lub życia zgłoszenie należy dokonywać bezpośredni do Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112.

05.04.2023r. godz.1326 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu przez grupę młodych osób bezpośrednio przed dworcem PKP przy ulicy Dworcowej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie i przerwał libację karząc mandatami karnymi dwie osoby. Cała grupa przeniosła się nieco dalej w rejon bocznego wejścia na peron dworca. Tam jeden z mężczyzn, karany wcześniej za spożywanie alkoholu przed dworcem, załatwił swoje potrzeby fizjologiczne nie bacząc na przechodniów. To zachowanie nie uszło uwadze strażników. Tym razem za swoje zachowanie sprawca wykroczenia będzie odpowiadał przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.