Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 28.10.2022 do 03.11.2022r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 28.10.2022 do 03.11.2022r.

28.10.2022r. godz.816 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kobiety leżącej w Zaułku Kupieckim. Na miejsce skierowano patrol straży, który zastał tam bezdomną kobietę, która oświadczyła, że bardzo źle się czuje i ma silne bóle brzucha. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Ostatecznie kobieta został przewieziona do szpitala „Latawiec” w celu ustalenia przyczyny dolegliwości.

30.10.2021r. godz.1720 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny siedzącego na ławce na Placu Świętej Małgorzaty. Gdy osoba ta wstała z tylnej kieszeni wypadł telefon. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej, który zabezpieczył telefon i dzięki wskazówkom operatora monitoringu zlokalizował jego właściciela, któremu zwrócono zgubę.

31.10.2021r. godz.2015 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące kierowcy pojazdu ciężarowego, który na skrzyżowaniu ulicy Kościelnej i 1 Maja wykonując manewry uszkodził słupek z łańcuchami oddzielający chodnik od jezdni a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Nie uniknie jednak odpowiedzialności za tą kolizję. W sprawie  prowadzone są czynności wyjaśniające, sporządzono stosowną dokumentację i zabezpieczono materiał z monitoringu.

02.11.2022r. godz.1020 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące bardzo dużego wycieku wody na ulicy Ofiar Oświęcimskich. Dyżurny szybko ustalił, że nie jest to awaria lecz celowe płukanie sieci wodociągowej. Przypominamy, że wszelkie awarie wodociągowe należy zgłaszać bezpośrednio do pogotowia wodociągowego pod numer alarmowy 994.

03.11.2022r. godz.1155 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który załatwił swoje potrzeby fizjologiczne na schodach prowadzących do przejścia podziemnego na terenie dworca PKP Świdnica Miasto. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Mężczyzna tłumaczył się, że nie wiedział gdzie może skorzystać z toalety, gdyż pochodzi z Wałbrzycha i w Świdnicy przesiada się na inny pociąg. Następnie starannie posprzątał schody i odjechał pociągiem, na który czekał. Za popełnione wykroczenie udzielono mu pouczenia.