Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 23.09.2022 do 29.09.2022r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 23.09.2022 do 29.09.2022r.

24.09.2022r. godz.750 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące poważnego zadymienia w rejonie ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego. Ze względu na specyficzny swąd, zgłaszająca podejrzewała, spalanie odpadów. Skierowany na miejsce patrol szybko zlokalizował źródło zadymienia. Na miejscu zastano mężczyznę, który wypalał przewody elektryczne. Za ten czyn sprawca wykroczenia odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

25.09.2021r. godz.043 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące kobiety, która załatwiła swoje potrzeby fizjologiczne na schodach przed wejściem na poczekalnię dworca PKP Świdnica Miasto. Gdy na miejsce przybył skierowany tam patrol, kobieta dostała napadu padaczki. Strażnicy zabezpieczyli chorą i wezwali pogotowie ratunkowe. Pacjentka została przewieziona do szpitala „Latawiec”.

25.09.2021r. godz.650 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące kobiety, śpiącej na ławce w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Skierowani na miejsce strażnicy stwierdzili, że jest to ta sama osoba, która tuż po północy została zabrana przez pogotowie do szpitala z atakiem padaczki. Obudzona kobieta stwierdziła, że już czuje się dobrze i nie potrzebuje żadnej pomocy. Po rozmowie ze strażnikami oddaliła się z miejsca interwencji.

28.09.2022r. godz.103 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące psa przywiązanego przy wejściu do jednego z marketów na ulicy Okrężnej. Pies pojawił się tam jeszcze w godzinach funkcjonowania sklepu. Zwierzę trafiło do schroniska i oczekuje obecnie na swego właściciela.

28.09.2022r. godz.1947 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące grupy młodych osób spożywających alkohol na skwerze w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Skierowani na miejsce strażnicy ukarali mandatami karnymi wszystkich miłośników alkoholu.

29.09.2022r. godz.920 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące kradzieży telefonu na ulicy Łukowej. Mężczyzna odłożył telefon na betonowy murek, a po chwili odszedł z tego miejsca zapominając o telefonie. Przechodząca obok kobieta zauważyła tą sytuację, zabrała telefon natychmiast go chowając i usiłując oddalić się z tego miejsca. Kobieta została ujęta przez patrol straży i przekazana Policji. Telefon został zwrócony właścicielowi.