Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 21.10.2022 do 27.10.2022r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 21.10.2022 do 27.10.2022r.

23.10.2022r. godz.1545 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego w Zaułku Kupieckim. Na miejsce skierowano patrol straży, który zastał tam Janusza Ch. Mężczyzna od pewnego czasu koczuje w tym miejscu, każdorazowo odmawia przyjęcia jakiejkolwiek pomocy. Ma zagwarantowane miejsce w schronisku, jednak nie jest tym zainteresowany. Mężczyzna ma stałe źródło dochodu, regularnie za popełniane wykroczenia  karany jest przez sąd, niedawno puścił zakład karny gdzie odbywał karę aresztu.

23.10.2021r. godz.1720 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące poważnego zadymienia rejonu ulicy Sadowej. Skierowani na miejsce strażnicy dokonali kontroli paleniska wskazanej nieruchomości. Ustalono, że budynek jest ogrzewany przez piec wykorzystujący eko-groszek. Paliwo to, jak każdy rodzaj węgla kamiennego przy spalaniu wydziela dym, jednak zarówno piec jak i eko-groszek jest dopuszczony do użytkowania.

24.10.2021r. godz.134 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny leżącego w przejściu podziemnym na terenie dworca PKP Świdnica Miasto gdzie skierowano patrol straży miejskiej. Na miejscu zastano osobę bezdomną, której zaproponowano daleko idącą pomoc. Mężczyzna kategorycznie odmówił i oddalił się z miejsca interwencji.

24.10.2022r. godz.2259 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny który spadł z ławki w Rynku i uderzył głową w bruk. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy naszej jednostki. Strażnicy stwierdzili, że osoba ta znajduje się w stanie upojenia alkoholowego i ze względu na uraz głowy wymaga pomocy medycznej. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Poszkodowany został przewieziony do szpitala „Latawiec”.

25.10.2022r. godz.940 do dyżurnego Straży Miejskiej w Świdnicy zgłosiła się kobieta w sprawie Janusz Ch. koczującego w Zaułku Kupieckim. Wyjaśniono, że mężczyzna odmawia jakiejkolwiek pomocy, funkcjonariusze straży odwiedzają mężczyznę nawet kilka razy dziennie, dwukrotnie też byli z pracownica MOPS, niestety bez rezultatu. Janusz Ch. nadużywa alkoholu dlatego też nie jest zainteresowany pobytem w schronisku dla bezdomnych.

26.10.2022r. godz.2220 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od pracownika gospodarczego dworca PKP Świdnica Miasto dotyczące mężczyzny leżącego przy ławce na terenie poczekalni. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam nietrzeźwego bezdomnego. W związku z faktem, że nie można było z nim nawiązać kontaktu wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.