Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 11.11.2022 do 17.11.2022r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 11.11.2022 do 17.11.2022r.

12.11.2022r. godz.1117 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na trawniku przy ulicy Bema. Skierowani na miejsce strażnicy szybko zlokalizowali tę osobę. W związku z faktem, że nie można było z mężczyzną nawiązać logicznego kontaktu, po zbadaniu przez lekarza, został umieszczony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. W dniu następnym został ukarany za swoje naganne zachowanie.

12.11.2021r. godz.1635 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na przystanku komunikacji publicznej przy ulicy Wałbrzyskiej. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Zauważyli również, iż krwawi on ze skroni. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Poszkodowany został przewieziony do szpitala „Latawiec”.

12.11.2021r. godz.2000 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny siedzącego na placu zabaw przy ulicy Kozara - Słobudzkiego. Mężczyzna był zziębnięty i zgłaszający nie mógł z nim nawiązać żadnego kontaktu. Skierowany na miejsce patrol szybko zlokalizował mężczyznę. Stwierdzono, że ma on zaburzenia mowy i częściowy niedowład prawej strony ciała. Strażnicy przypomnieli sobie, że jest to podopieczny schroniska dla bezdomnych, gdzie został odwieziony i przekazany pracownikom placówki.

13.11.2022r. godz.207 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące młodego mężczyzny, który załatwił swoje potrzeby fizjologiczne w Zaułku Świętokrzyski i oddalił się przed przybyciem patrolu. W dniu 16 listopada został on zauważony również przez operatora monitoringu w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł.  

14.11.2022r. godz.835 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzn spożywających alkohol w Rynku. Na miejscu strażnicy ukarali jedną osobę mandatem karnym, natomiast drugi miłośnik alkoholu trafił do wytrzeźwienia na Policyjną Izbę Zatrzymań a w dniu następnym został ukarany przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

17.11.2022r. godz.854 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące bezpańskiego psa siedzącego od dłuższego czasu w Rynku. Na miejscu potwierdzono zgłoszenie. Pies wyglądał na chorego i zagubionego. Strażnicy przeprowadzili rozpytanie, jednak nie ustalono kto może być właścicielem zwierzęcia. Ostatecznie pies trafił do schroniska dla zwierząt i tam oczekuje na swojego Pana. Jeżeli ktokolwiek posiada informacje na ten temat prosimy o kontakt z dyżurnym straży miejskiej tel. 986.