Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 07.04.2023 do 13.04.2023r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 07.04.2023 do 13.04.2023r.

11.04.2022r. godz.1640 do Komendy Straży Miejskiej w Świdnicy zgłosił się młody mężczyzna prosząc o pomoc. Zgłaszającemu wpadł telefon do studzienki piwnicznej z tyłu budynku klubu Bolko przy Placu Grunwaldzkim. Niestety w budynku klubu o tej porze już nikogo nie było. Dyżurnemu udało się skontaktować z zarządcą budynku i dotrzeć do pomieszczeń piwnicznych. Telefon został wydobyty, na szczęście nie uległ uszkodzeniu.

12.04.2023r. godz.1803 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu przez dwóch mężczyzn bezpośrednio przed wejściem do Komendy Straży Miejskiej na ulicy Dworcowej. Miłośnikom trunków szybko wyjaśniono zasady jakie obowiązują w tej kwestii przerywając imprezę. Obaj panowie otrzymali mandaty karne.

12.04.2023r. godz.1957 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące libacji alkoholowej w Parku Centralnym. Osoby te nie tylko spożywały alkohol. Butelki po trunkach były rozrzucane po terenie parku. Tym razem na miejsce skierowano patrol, w którego skład wchodził również Policjant. Impreza szybko została zakończona. Cztery osoby zostały ukarane mandatami karnymi.

13.04.2023r. godz.1135 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego przy jednym ze sklepów na ulicy Kopernika. Zgłaszający nie próbował ustalić przyczyny tej sytuacji. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Na miejscu zastano mężczyznę w wieku około 50 lat z poważnymi obrażeniami głowy, które powstały prawdopodobnie na skutek upadku. Poszkodowany poza swoim nazwiskiem niczego nie pamiętał. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło mężczyznę do szpitala „Latawiec”. Przypominamy, że w przypadkach  zagrożenia zdrowia lub życia zgłoszenie należy dokonywać bezpośredni do Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112.

13.04.2023r. godz.1525 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny awanturującego się oraz używającego słów wulgarnych w poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Skierowany na miejsce patrol zastał tam bezdomnego, który był już wielokrotnie karany za podobne wykroczenia. Mężczyzna został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Po wytrzeźwieniu za swe zachowanie będzie odpowiadał przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.