Wybrane interwencje na zgłoszenia obywateli w okresie 26.10-1.11.2018 r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia obywateli w okresie 26.10-1.11.2018 r.

 

26.10.2018r.godz.19:10 prośba mieszkańca Pl. Grunwaldzkiego o podjęcie działań względem mężczyzny, który leży na chodniku pod Halą Targową. Skierowani w to miejsce funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna znajduje się pod silnym wpływem alkoholu i nie jest w stanie zapanować nad swoimi odruchami.  Decyzją Oficera Dyżurnego KPP nietrzeźwy został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Sprawa swój finał znajdzie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy. Sprawca otrzymał także rachunek za przespaną noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w  KPP.

27.10.2018r.godz.15:40 zgłoszenie z ul. Słobódzkiego o psie mieszkańców z ul. W. Wróblewskiego, który notorycznie biega bez opieki po Oś. Młodych. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających i rozpytaniu okolicznych mieszkańców strażnicy ustalili adres zamieszkania właścicieli czworonoga.  W stosunku do sprawcy wykroczenia zostało przeprowadzone postępowanie, zgodnie z Kodeksem postępowania w sprawach o wykroczenie. Miejmy nadzieje, że zastosowana sankcja doprowadzi do właściwego nadzoru nad zwierzęciem.

28.10.2018r.godz.13:30 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji prosi o interwencję w stosunku do lokatora jednej z kamienic przy ul. Długiej w związku z podejrzeniem o spalanie śmieci. W trakcie czynności wyjaśniających dokonano kontroli paleniska. Z interwencji strażnicy sporządzili protokół kontroli.

29.10.2018r.godz.17:25 mieszkaniec ul. Bobrzańskiej prosi o pomoc w związku z zaklinowaniem się dużego psa w okienku piwnicznym jego posesji. Przybyli we wskazane miejsce strażnicy miejscy uwolnili duszącego się psa z pułapki i przekazali go właścicielowi.

30.10.2018r.godz.14:50 n/n mężczyzna zgłasza, że na ul. Przemysłowej jadąc w kierunku
ul. W. Witosa jest przechylony i mało widoczny znak „Objazd”. Przybyli w to miejsce funkcjonariusze ustawili znak prawidłowo.

30.10.2018r.godz.16:30 prośba o podjęcie działań względem osób, które przy ul. Spółdzielczej wyrzucają przez okno meble. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających nakazano zaprzestać tej czynności, posprzątać wyrzucone rzeczy, a pozostałe wyposażenie mieszkania wynieść z budynku po schodach. Sprawca wykroczenia został pouczony.

 

31.10.2018r.godz.7:45  patrol strażników miejskich został poproszony o podjęcie interwencji na ul. Grodzkiej w stosunku do leżącego na chodniku mężczyzny. Po przybyciu na miejsce mundurowi dobudzili mężczyznę i przeprowadzili postępowanie wyjaśniające.  Zakończyło się ono nałożeniem mandatu karnego na sprawcę wykroczenia, który po zakończonej interwencji udał się do miejsca zamieszkania.

(J.B.)