Wybrane interwencje na zgłoszenia obywateli w okresie 22.09 -29.09.2017 r.

Aktualności » Poprzednie interwencje » Wybrane interwencje na zgłoszenia obywateli w okresie 22.09 -29.09.2017 r.

 

22.09. 2017r. godz. 11:20 zgłoszenie dotyczące zadymienia terenu przy parkingu  jednego ze sklepów przy ul. Zamenhofa. Po rozpoznaniu sprawy ustalono, że dym wydobywa się z ogrodów działkowych. Strażnicy ustalili sprawcę wykroczenia i przeprowadzili postępowanie zgodnie z Kodeksem Postępowania w Sprawach o Wykroczenie. Następnie ognisko zostało zagaszone.

22.09. 2017r. godz. 18:30 prośba o podjęcie działań w związku ze zgłoszeniem o dwóch bezpańsko błąkających się psach po parku Władysława Sikorskiego. Funkcjonariusze na miejscu zastali kobietę z trzema własnymi psami zaniepokojoną wyglądem i zachowaniem dwóch bezpańskich czworonogów. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających wezwano pracownika schroniska dla zwierząt, który odłowił wychudzone psy.

23.09. 2017r. godz. 21:50 zgłoszenie z ulicy Dworcowej, że z zaparkowanegosamochodu przed dworcem PKP Świdnica Miasto ulatnia się gaz. Po sprawdzeniu przez mundurowego na miejsce została wezwana Straż Pożarna. Strażnicy ustalili właściciela pojazdu, którego poprosili o przybycie na miejsce zdarzenia. Na szczęście szybka reakcja przechodzącego mężczyzny pozwoliła zabezpieczyć wyciek niebezpiecznej substancji.

24.09. 2017r. godz. 18:50 zgłoszenie w sprawie biegającego bez nadzoru psa w Parku Gdyńskim, który atakuje inne zwierzęta i obszczekuje ich właścicieli. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających strażnicy miejscy ustalili, że nie jest to pierwsza interwencja wobec właścicielki czworonoga. Postępowanie zakończyło się nałożeniem mandatu karnego za niedopełnienie obowiązku sprawowania pieczy nad swym podopiecznym.

25.05. 2017r. godz. 22:50 interwencja przy ul. Wrocławskiej. Zgłoszenie, że od trzech nocy w mieszkaniu na II piętrze wyje i ujada pies i uniemożliwia spoczynek nocny. Po przeprowadzeniu rozpoznania sprawy funkcjonariusze dowiedzieli się, że starsze małżeństwo wyjechało do sanatorium, a psem zajmuje się ich syn. Ustalono miejsce zamieszkania w/w i sprowadzono go na ul. Wrocławską. Mężczyzna został pouczony, psa natomiast zabrał do swojego miejsca zamieszkania , w którym zwierzę będzie przebywało do powrotu właścicieli.


W dniu 28.09.2017 r. w godzinach popołudniowych sześciu strażników miejskich kontrolowało sposób wyprowadzania psów przez ich właścicieli. Nie ujawniono naruszeń prawa odnoszących się sprawowania opieki nad zwierzętami. Wszyscy napotkani ludzie mieli swoje psy pod nadzorem.

(J.B.)