Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 28.02 – 05.03

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 28.02 – 05.03

28.02.2020 r. godz. 1735 do Komendy Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie od dyspozytora MPK, że w autobusie przebywa starszy, zaniedbany mężczyzna i prawdopodobnie potrzebuje pomocy. Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Osoba ta była zagubiona i nie była w stanie wyjaśnić gdzie i w jakim celu chciała jechać autobusem. Po dłuższej rozmowie udało się ustalić, gdzie zamieszkuje mężczyzna. Strażnicy odwieźli starszego pana do miejsca zamieszkania. Ze względu, iż istniały obawy, czy osoba ta może sprawnie funkcjonować o całej sytuacji powiadomiono Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

28.02.2020 r. godz. 1410 operator monitoringu wizyjnego zarejestrował sytuację jak jeden z kierujących pojazdem zamierzał wjechać do Rynku. Jak się okazało, nie posiadał stosownego zezwolenia i nie został wpuszczony. Niezadowolony młody kierowca  zaczął publicznie wykrzykiwać wulgaryzmy skierowane bezpośrednio do funkcjonariusza obsługującego słupek wjazdowy do Rynku oraz pokazał środkowy palec do kamery. Na miejsce natychmiast przybył patrol Straży Miejskiej w celu ukarania nerwowego kierowcy za wulgarne zachowanie. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu. Sprawa zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Świdnicy. Przypominamy, że Rynek jest strefą uspokojonego ruchu i istnieją ograniczenia w zakresie wjazdu w ten rejon.

29.02.2020 r. godz. 833 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy odebrał zgłoszenie odnośnie mężczyzny, który upadł na podwórzu przy ul. Warszawskiej. Przybyły na miejsce patrol Straży Miejskiej oraz Zespół Pogotowia Ratunkowego zastali nieprzytomnego młodego mężczyznę. Po dobudzeniu okazało się, że jest w stanie upojenia alkoholowego. Był bardzo agresywny i nieudolnie próbował uderzyć jednego z funkcjonariuszy. Natychmiast został obezwładniony przez strażników. Po badaniu lekarskim został przewieziony do Policyjnej Izby Zatrzymań w celu wytrzeźwienia. Za swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

02.03.2020 r. godz. 1208 Dyżurny Straży Miejskiej odebrał zgłoszenie w sprawie jednej z mieszkanek kamienicy, która robiąc porządki na strychu  wystawiła dużą ilość przeterminowanej żywności na podwórko. Przybyły na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Stwierdzono, że przy pojemnikach na odpady znajdują się kartony z przeterminowanymi konserwami oraz makaronami. Strażnicy miejscy po wysłuchaniu wyjaśnień  sprawczyni postanowili zakończyć postępowanie pouczeniem i krótkim szkoleniem odnośnie segregacji odpadów. Nakazano przekazać kartony z  przeterminowaną żywnością do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Metalowców 4 w Świdnicy. Przypominamy, że szczegółowe zasady gospodarowania odpadami możemy znaleźć na stronie http://www.czystaswidnica.pl/.

02.03.2020 r. godz. 1602 dyżurny Straży Miejskiej odebrał zgłoszenie odnośnie tego, że w okolicy ulic Trybunalskiej i Spółdzielczej błąka się starsza kobieta z zanikami pamięci (nie wiedziała jak się tam znalazła i gdzie mieszka). Przybyły na miejsce patrol zastał 91-letnią kobietę. Jej dane zostały ustalone w Komendzie Powiatowej Policji. Funkcjonariusze odwieźli kobietę pod ustalony adres. Na szczęście sąsiedzi potwierdzili tożsamość kobiety, która jednocześnie rozpoznała swoje miejsce zamieszkania. Sprawa została przekazano do MOPS w celu objęcia starszej pani stosowną opieką.