Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 24.04-30.04.2020r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 24.04-30.04.2020r.

25.04.2020r. godz.1957dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące spalania odpadów w jednej z posesji przy ulicy Przelotowej. Zgłaszający twierdził, że z komina wydobywa się wyjątkowo cuchnący dym w kolorze zielonym. Skierowani na miejsce strażnicy stwierdzili wydobywanie się dymu z komina, jednak nie miał on ani podejrzanego zapachu, ani też zielonego koloru. Następnie dokonano kontroli pieca, oraz opału. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Lokatorzy spalali jedynie certyfikowany węgiel.

26.04.2020r. godz.811 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie przy sklepie „Żabka” na ulicy Westerplatte. Zgłoszenie potwierdzono, jednak wystąpiły problemy z ustaleniem tożsamości tej osoby. Personalia udało się potwierdzić dopiero po przewiezieniu mężczyzny do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Awanturnik nie był w stanie racjonalnie wyjaśnić przyczyn swego zachowania, za które został ukarany mandatem karnym w kwocie 200 złotych.

 26.04.2020r. godz.1313 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej zgłosił, iż otrzymał informacje dotyczące sarny uwięzionej w ogrodzeniu Ogrodów Działkowych „Aronia”. Skierowani na miejsce strażnicy stwierdzili, że zwierzę utknęło pomiędzy szczeblami furtki wejściowej. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych rozgięli metalowe szczeble i uwolnili spłoszoną sarnę. Niestety nie była ona sama w stanie się poruszać. Zwierzę trafiło pod opiekę do schroniska. Po odzyskaniu sił wróci na wolność.

27.04.2020r. godz.1905  - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące dużego zadymienia w rejonie ulicy Kraszowickiej. Tym razem nie chodziło o spalanie odpadów. Na miejscu stwierdzono, że paliły się trawy na jednej z działek. Właściciel tego terenu dogaszał już palące się trawy. Stwierdził, że nie wie kto podpalił suchą darń, a gdy zauważył pożar natychmiast ugasi zarzewie ognia.

27.04.2020r. o godz.2030 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące libacji alkoholowej w Ogrodzie Różanym. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Interwencję zakończono nałożeniem 3 mandatów karnych.

29.04.2020r. o godz.1955- dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące kilku młodych kaczek maszerujących ulicą Wrocławską. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Ptaki zostały schwytane i wypuszczone do Bystrzycy.