Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 23.12.2022 do 29.12.2022r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 23.12.2022 do 29.12.2022r.

23.12.2021r. godz.2355 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który na ulicy  Kotlarskiej wyjął metalowy wkład do kosza ulicznego a następnie rzucił nim. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Sprawca tego czynu został ujęty i ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł.

25.12.2022r. godz.1414 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące starszego mężczyzny, który zasłabł w Rynku. Zgłaszający twierdził, że osoba ta choruje na serce i po wypiciu alkoholu źle się poczuła. Zgłaszający wezwał osobiście pogotowie. Po przybyciu na miejsce patrolu mężczyzna stwierdził, że już czyje się dobrze prosząc o odwołanie pogotowia. Uzgodniono, że patrol przewiezie go do miejsca zamieszkania co też uczyniono. Mężczyzna został przekazany pod opiekę żony.

26.12.2022r. godz.621 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące zgubionego telefonu komórkowego. Prawdopodobnie telefon został zagubiony w rejonie przejazdu kolejowego przy ulicy Wałbrzyskiej. Strażnicy skontrolowali wskazany rejon i odnaleźli telefon, który w dniu następnym odebrała roztargniona właścicielka.

26.12.2022r. godz.1841 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące nietrzeźwego mężczyzny, który załatwił swoje potrzeby fizjologiczne w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Mężczyzna został ujęty przez patrol na ulicy Łukowej. Strażnicy stwierdzili, że osoba ta jest poważnie zakrwawiona. Nie zlokalizowano natomiast żadnej rany. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, którego załoga przewiozła poszkodowanego do szpitala Latawiec.

29.12.2022r. godz.1658 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące kierowcy pojazdu Skoda, który nie dostosował się do obowiązującej organizacji ruchu i z ulicy Franciszkańskiej skręcił w lewo do Rynku. Przypominamy, iż jedyny wjazd do Rynku znajduje się od strony ulicy Kotlarskiej. Choć strażnicy nie zdążyli przybyć na miejsce przed odjazdem kierowcy, to jednak nie uniknie on odpowiedzialności za to wykroczenie. Na podstawie zapisu z monitoringu obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające w tej sprawie.