Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 17.04-23.04.2020r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 17.04-23.04.2020r.

17.04.2020r. godz.2042operator monitoringu wizyjnego zauważył dwóch młodych mężczyzn siedzących na ławce jednego z peronów dworca Świdnica Miasto. Pomimo, że nad ich głowami widniała tabliczka z informacją o zakazie palenia papierosów, obaj raczyli się tą zgubną używką. Przybyli na miejsce strażnicy poinformowali obu podróżnych o zakazie palenia, pokazali tabliczki ze stosownym oznakowaniem i ukarali mandatami karnymi.

18.04.2020r. godz.1620 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny krzyczącego i dobijającego się do drzwi kościoła przy ulicy Kotlarskiej. Skierowany na miejsce patrol zastał tam znanego z wcześniejszych interwencji bezdomnego, który nie był w stanie wyjaśnić dlaczego tak się zachowywał. Oświadczył, że nie potrzebuje żadnej pomocy i oddalił się z miejsca zdarzenia.

 19.04.2020r. godz.340 patrol straży miejskiej przejeżdżając przez Plac Grunwaldzki, zauważył na przystanku kobietę, która prawdopodobnie doznała ataku epilepsji. Strażnicy zabezpieczyli chorą i natychmiast wezwali pogotowie, które udzieliło pomocy kobiecie.

19.04.2020r. godz.815  - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące kilku mężczyzn spożywających alkohol w rejonie ulicy Emilii Plater. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili ten fakt. Pouczono mężczyzn o zasadach obowiązujących w czasie epidemii, natomiast za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym trzech z nich ukarano mandatami karnymi.

21.04.2020r. o godz.2006 – tym razem z dyżurnym straży miejskiej skontaktował się lekarz zespołu ratownictwa medycznego. Medycy mieli problem ze zniesieniem chorego z IV piętra budynku przy ulicy Siostrzanej. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze udzielili pomocy zespołowi medycznemu, dzięki czemu pacjent szybko trafił do szpitala.

21.04.2020r. o godz.2200- dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące dużego ogniska palącego się przy poboczu ulicy Stawki. Strażnicy na miejscu nikogo nie zastali, natomiast ognisko udało im się samodzielnie ugasić.

22.04.2020r. o godz.1155- dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na skwerze przy ulicy Wałowej. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu zastano osobę w stanie upojenia alkoholowego, z którą nie można było nawiązać kontaktu. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził, że mężczyzna kwalifikuje się do umieszczenia w Policyjnej Izbie Zatrzymań do wytrzeźwienia. Po opuszczeniu tego przybytku został on ukarany za swoje zachowanie mandatem karnym.

22.04.2020r. o godz.2157- dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na chodniku i krzyczącego niezrozumiałe słowa, przy ulicy Kotlarskiej. Strażnicy na miejscu stwierdzili, że mężczyzna jest trzeźwy. Twierdził on, że się przewrócił i złamał nogę. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Po chwili poszkodowany wstał i oznajmił, że jednak nogi nie złamał, a jedynie ją potłukł. Pogotowie zostało odwołane, a niedoszły pacjent udał się do swojego domu.