Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 16.04-22.04.2021r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 16.04-22.04.2021r.

16.04.2021r. godz.1506 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące zakrwawionego mężczyzny zaczepiającego przechodniów na ulicy Łukowej. Skierowany tam patrol na miejscu zastał mężczyznę z widocznymi ranami na ręce i śladami krwi. Osoba ta oświadczyła, że nie spożywała alkoholu. „Zraniony zostałem w czasie walki z wampirem” stwierdził mężczyzna. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Decyzją przybyłego na miejsce lekarza poszkodowany został zabrany do szpitala.

17.04.2021r. godz.1753 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące trzech mężczyzn spożywających alkohol w Parku Centralnym. Imprezę przerwali funkcjonariusze straży miejskiej wypisując biesiadnikom mandaty karne.

20.04.2021r. godz.1110 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Świdnicy dotyczące libacji alkoholowej w podwórzu przy ulicy Długiej. Mężczyźni nie tylko spożywali alkohol ale również załatwiali tam swoje potrzeby fizjologiczne. Na miejscu strażnicy ukarali dwie osoby mandatami karnymi. W jednym przypadku sprawę skierowano do rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

21.04.2021r. godz.1030 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące parkowania na terenie zielonym przy ulicy Słobudzkiego przed ośrodkiem dla osób niepełnosprawnych, pojazdu, który częściowo utrudniał również wjazd na teren tego ośrodka. Patrol potwierdził zgłoszenie. Kierowca został ukarany mandatem. Była to już kolejna interwencja w tym rejonie.

21.04.2021r. godz.1645– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od pracownika ochrony sklepu przy ulicy Przemysłowej dotyczące kobiety, która wyciągnęło z bagażnika swego samochodu duży worek ze śmieciami i wyrzuciła go pod sklep. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Na podstawie numerów rejestracyjnych ustalono właścicielkę pojazdu, która została ukarana za ten czyn mandatem karnym. Kobieta nie była w stanie wyjaśnić swego zachowania.

21.04.2021r. godz.1859 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu, zaśmiecania, załatwiania potrzeb fizjologicznych przez mężczyznę w podwórzu przy ulicy Siostrzanej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Do wcześniejszych czynów zabronionych strażnicy dołożyli używanie słów wulgarnych. Sprawa ta, wraz z zabezpieczonym materiałem z monitoringu została skierowana do sądu.