Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 12.03-18.03.2021r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 12.03-18.03.2021r.

13.03.2021r. godz.042 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który spożywał alkohol na ulicy Łukowej, a następnie wyrzucił na chodnik puszkę po piwie pomimo, iż w pobliżu znajdował się kosz na śmieci. Skierowany na miejsce patrol wyjaśnił mężczyźnie przyczynę interwencji i ukarał go za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym oraz za zaśmiecanie miejsca publicznego.

13.03.2021r. godz.1134 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Świdnicy, która na ulicy Bobrzańskiej zauważyła mężczyznę prowadzącego dwa rasowe psy. Osoba ta była wyraźnie zdenerwowana. Gdy kobieta zaczęła mu się przyglądać, mężczyzna porzucił psy i uciekł. Psy zostały zabrane do schroniska dla zwierząt. Po pewnym czasie do dyżurnego straży zadzwoniła kobieta i poinformowała, że skradziono jej dwa rasowe psy, które były pozostawione przed sklepem. Tym razem wszystko zakończyło się dobrze, psy wróciły do właścicielki, sprawcy kradzieży nie udało się jednak ustalić.

15.03.2021r. godz.920 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od osoby sprzątającej poczekalnię dworca PKP Świdnica Miasto, iż prawdopodobnie jeden z podróżnych pali papierosy w toalecie. Skierowany na miejsce patrol potwierdził ten fakt. Amator tytoniu został ukarany mandatem karnym. Przypominamy, że na terenie Centrum Przesiadkowego Świdnica Miasto jest wyznaczone miejsce do palenia papierosów. W pozostałych miejscach centrum obowiązuje zakaz palenia papierosów, w tym również e-papierosów.

17.03.2021r. godz.1538 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Świdnicy o dość nietypowym zdarzeniu. Zgłaszający korzystał z bankomatu przy ulicy Łukowej i doznał lekkiego porażenia prądem. Dyżurny natychmiast skontaktował się z  operatorem bankomatu. Awaria została zgłoszona do działu technicznego i szybko usunięta.

18.03.2021r. godz1110– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Świdnicy dotyczące zanieczyszczenia ulicy Jagiellońskiej przez pojazdy wyjeżdżające z budowy. Na miejscu patrol potwierdził zgłoszenie. Przeprowadzono rozmowę z kierownikiem budowy. Jezdnia natychmiast została uprzątnięta. Ustalono, że jezdnia będzie sprzątana  po wyjeździe każdego pojazdu.

18.03.2021r. godz.1731– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące braku maseczek u klientów galerii handlowej przy ulicy Westerplatte. Skierowany na miejsce patrol pouczył kilkanaście osób w kwestii obowiązku stosowania osłony nosa i ust. Wszystkim zainteresowanym strażnicy rozdali maseczki uszyte przez harcerzy).