Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 10.04-16.04.2020r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 10.04-16.04.2020r.

10.04.2020r. godz.19:10 – dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące spalania odpadów na ogrodzie zlokalizowanym za marketem „Biedronka” przy ulicy Klonowej. Skierowany na miejsce patrol stwierdził, że nie doszło do spalania odpadów. Właściciel działki wędził na święta swojskie wyroby używając do tego suchego drewna. Interwencję strażnicy zakończyli złożeniem życzeń spokojnych Świąt Wielkiej Nocy.

10.04.2020r. godz. 21.00 - operator monitoringu wizyjnego zauważył w Zaułku Kupieckim dwie osoby spożywające alkohol. Skierowany na miejsce patrol stwierdził nie tylko naruszenie przepisów zakazujących spożywania alkoholu w miejscach publicznych, lecz również zasad przemieszczania się w okresie epidemii. Interwencję strażnicy zakończyli postępowaniem mandatowym.

 15.04.2020r. godz. 17:15 - operator monitoringu wizyjnego zauważył mężczyznę leżącego na schodach przy Placu Jana Pawła II. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Strażnicy szybko ustalili, że przyczyną takiego zachowania nie był nieszczęśliwy wypadek, lecz nadużycie alkoholu. Mężczyzna po zbadaniu przez lekarza trafił do Policyjnej Izby Zatrzymań, gdzie po wytrzeźwieniu został ukarany za swój czyn mandatem karnym.

16.04.2020r. godz.7:45  - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące prowadzenia handlu przy zamkniętym targowisku na ulicy Mieszka I. Patrol potwierdził zgłoszenie. Handel prowadziły dwie osoby. Jedna z nich po zwróceniu uwagi, iż targowisko jest zamknięte natychmiast zaprzestała działalności, natomiast druga nie przyjęła tych informacji do wiadomości kwestionując zasadność wprowadzonych ograniczeń wynikających ze stanu epidemii. Powyższa sprawa została skierowana do SANEPID-u. Za niestosowanie się do w/w zasad grozi kara do 30 000zł.

16.04.2020r. o godz. 8:10 - jeden z kierowców zgłosił naszemu dyżurnemu, iż od dłuższego czasu stoi na ulicy Bystrzyckiej przed przejazdem kolejowym. Cały czas załączona jest sygnalizacja świetlna (czerwona), natomiast rogatki są podniesione. W związku z podejrzeniem awarii rogatek, sprawę przekazano dyżurnemu ruchu stacji Świdnica Miasto. Na miejsce wysłano ekipę techniczną w celu sprawdzenia zgłoszenia i usunięcia awarii.