Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 08.05-14.05.2020r.

Aktualności » Wybrane interwencje na zgłoszenia mieszkańców w okresie 08.05-14.05.2020r.

08.05.2020r. godz.756dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który spał w kłębowisku starych ubrań i kołder przy ulicy Łukowej 5-7. Na miejscu strażnicy zastali dobrze znanego im Janusza Ch. Jest to osoba bezdomna, która od wielu lat koczuje w różnych miejscach naszego miasta. Tylko w tym roku strażnicy podejmowali kilkadziesiąt interwencji w stosunku do tego mężczyzny. Zazwyczaj sprawy dotyczyły spożywania alkoholu, obnażania się, zakłócania spokoju i porządku, zanieczyszczania miejsc publicznych. Na miejsce wezwano pracownika MOPS. Bezdomnemu zaproponowano skierowanie do schroniska dla bezdomnych, które może otrzymać po wytrzeźwieniu.

09.05.2020r. godz.819 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące ekspedientki jednego ze sklepów przy ulicy Kopernika, która obsługiwała klientów bez maseczki ochronnej. Patrol na miejscu potwierdził zgłoszenie. Tym razem sprawę zakończono pouczeniem.  

10.05.2020r. godz.1424 operator monitoringu wizyjnego zgłosił, iż na terenie parku Sikorskiego przebywa duża grupa osób bez maseczek ochronnych na twarzach. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że wszystkie osoby posiadały przy sobie maseczki ochronne, jednak zdjęły je. Strażnicy przypomnieli o obowiązujących przepisach w tym zakresie i interwencje zakończyli pouczeniem.

12.05.2020r. godz. 2316 – do dyżurnego Straży Miejskiej w Świdnicy zwrócił się z prośbą o interwencje mieszkaniec ul. Krętej, któremu cisze nocną zakłóca głośny hałas. Strażnicy ustalili, że przyczyną panującego  łoskotu są prace remontowe prowadzone w pobliskim markecie. Po przeprowadzonej rozmowie z kierownikiem sklepu zakończono prace i w rejonie zapanowała cisza i spokój.  

14.05.2020r. godz. 0605  - operator monitoringu wizyjnego zauważył na ul. Grodzkiej mężczyznę przypominającego rysopisem sprawce kradzieży telefonu komórkowego, który poprzedniego dnia dokonał w jednym z lokali na świdnickim Rynku. Przybyli na miejsce strażnicy dokonali ujęcia osoby podejrzanej. Mężczyzna przyznał się do popełnienia kradzieży, po czym został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji gdzie funkcjonariusze prowadzić będą dalsze czynności.